Upozorňujeme zákazníky na minim. objednávku - 2.000 Kč, POUZE pro zákazníky s IČ. Pre zmenu CZK meny na €uro, kliknite na CZK - vpravo hore. Minim. objednávka - 80 €.

Dezinfekce - Kaizen Medical


 

NAŠE VÝROBA DEZINFEKCÍ Kaizen Medical:  Hand Sanitizer - Liquid  a  Gel

 

M-Kaizen-série-992x291

 

PARFEMACE a INGREDIENCE  dezinfekcí liquid  a  dezinfekčních GELŮ - Kaizen Medical:

Naše desinfekce i antibakteriální gely jsou parfémovány citrónovou trávou (LEMON GRASS) a také jemnou vůni Tea Tree oleje.

SQUALANE
Squalane je je velmi účinná látka v péči o pleť, využívaná v luxusní kosmetice. Jde o suchý rostlinný olej z cukrové třtiny, který se ihned vstřebá do pokožky a nezanechá mastný film. Squalane je vysoce zvláčňující, zvlhčující a je vhodný k regeneraci pokožky vysušené alkoholem. 

 

OLEJ Z ČAJOVNÍKU (Tea Tree Oil)
Že olej z čajovníku ničí bakterie, je obecně známý fakt. Přesnější ale je, že Tea Tree pomáhá pokožce obnovit bakteriální rovnováhu - a díky této své vlastnosti má blahodárný vliv na celou řadu kožních problémů. Používáme Tea Tree olej z Austrálie, garantovaný přírodní produkt.
 
 
VITAMÍN E v našich gelech
Vitamin E je silným přírodním antioxidantem, chrání pleť před spálením, podrážděním, regeneruje a dodává pokožce zdravý sjednocený vzhled. Koncentrát vitamínu E je v Kaizen Medical - antibakteriálních gelech obsažen spolu s jojobovým olejem ve formě barevných mikrokapslí, které se při styku s pokožkou okamžitě rozpouštějí, pokožku revitalizují a chrání vůči nepříznivým vnějším vlivům. 
 
 
Jojoba Esters (Jojobové estery)
Jedná se o přírodní derivát (směs mastných kyselin a mastných alkoholů), Estery v kosmetice působí na pleť i vlasy jako kondicionér, hydratují, vyživují a regenerují pokožku i vlasové vlákno, kterému navíc dodávají lesk a hebkost. 
 

 


 

Biocidní účinné látky se nazývají účinné látky vznikající na místě, jestliže vznikají z jednoho či více prekurzorů v místě použití. Schválení takovéto látky vyžaduje hodnocení vznikající účinné látky i prekurzoru či prekurzorů, z nichž tato látka vzniká, v kontextu jednotlivých typů přípravků. Příklady těchto kombinací jsou:

 • aktivní chlor vznikající elektrolýzou z chloridu sodného
 • aktivní chlor vznikající elektrolýzou z chloridu draselného
 • aktivní brom vznikající z bromidu sodného a chlornanu sodného
 • peroxid vodíku vznikající rozpuštěním peruhličitanu sodného ve vodě

 

Základní členění:

- dezinfekční prostředky na bázi alkoholu  (např. KM Hand Sanitizer 2L Gel a 5L liquid)

- dezinfekční a mycí prostředky na bázi chlornanu sodného  

- kosmetické tenzidové přípravky - tekutá mýdla, včetně profesionálních velkoobjemových balení určených k doplňování dávkovačů  (např. tetuké mýdlo Neutral)


 

Produkt KM Hand Sanitizer - Biocid typu 01 a 02 (vlastní Bezpečnostní list a registrace Ministerstva zdravotnctví :

Typ přípravku  01 Osobní hygiena Přípravky v této skupině představují biocidní přípravky používané za účelem osobní hygieny, které se používají na lidskou kůži nebo pokožku hlavy, případně s ní přicházejí do styku, a jejichž prvořadým účelem je dezinfekce kůže nebo pokožky hlavy.
Typ přípravku  02 Dezinfekční prostředky a algicidy, jež nejsou určeny k použití u člověka nebo zvířat Přípravky používané k dezinfekci povrchů, materiálů, zařízení a nábytku, které se nepoužívají k přímému kontaktu s potravinami nebo krmivy. Oblasti použití zahrnují mimo jiné plovárny, akvária, vodu ke koupání a ostatní vody; klimatizační systémy; a stěny a podlahy v soukromé, veřejné a průmyslové oblasti a v dalších oblastech průmyslové činnosti.

Přípravky používané k dezinfekci vzduchu, vody neurčené k lidské spotřebě nebo pro zvířata, chemických toalet, odpadní vody, nemocničního odpadu a půdy.

Přípravky používané jakožto algicidy k údržbě bazénů, akvárií a dalších vod a k sanaci stavebních materiálů.

Přípravky používané jako součást textilií, tkanin, masek, nátěrů a dalších předmětů nebo materiálů, které dodávají ošetřeným předmětům dezinfekční vlastnosti.

 


Na biocidní přípravky a účinné látky se vztahuje čl. 31 nařízení REACH (nařízení (ES) č. 1907/2006) a také nařízení CLP (nařízení Evropského Parlamentu a Rady (ES) č. 1272/2008 o klasifikaci, označování a balení látek a směsí).

Co jsou noroviry: https://www.braunoviny.cz/co-jsou-noroviry

Národní předpisy:

Zákon č. 324/2016 Sb., o biocidních přípravcích a účinných látkách a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o biocidech) – účinný od 18. října 2016 (nahrazuje dosud platný zákon č. 120/2002 Sb., o podmínkách uvádění biocidních přípravků a účinných látek na trh)

 

Základní pojmy:

Účinná látka (ÚL) - látka nebo mikroorganismus, který působí na škodlivé organismy nebo proti škodlivým organismům.

Biocidní přípravek (BP)

 • jakákoli látka nebo směs ve formě, v jaké se dodává uživateli, skládající se z jedné nebo více ÚL (účinné látky) nebo tuto látku (tyto látky) obsahující nebo vytvářející, určené k (použité s úmyslem) ničení, odpuzování a zneškodňování jakéhokoliv škodlivého organismu, k zabránění působení tohoto organismu nebo dosažení jiného regulačního účinku na tento organismus jakýmkoliv způsobem jiným než pouhým fyzickým nebo mechanickým působením.

Všechny biocidní přípravky musí mít před uvedením na trh povolení a účinné látky v nich obsažené musí být předem schváleny. Z tohoto pravidla však existují určité výjimky. Například účinné látky zahrnuté v programu přezkoumání a rovněž biocidní přípravky obsahující tyto účinné látky lze uvést na trh, zatímco se očekává konečné rozhodnutí ohledně jejich schválení. Dočasná povolení přípravků obsahující nové účinné látky, které se dosud vyhodnocují, jsou na trhu rovněž povolena.

Zdroj: https://echa.europa.eu/cs/regulations/biocidal-products-regulation/product-types


 
 

Použití dezinfekcí podle druhu: 

Hygienická dezinfekce rukou (dle EN 1500) – redukuje přechodnou mikroflóru na pokožce rukou, hlavním cílem je přerušení přenosu mikroorganismů. Provádí se jako součást ošetřovatelského filtru a bariérové ošetřovatelské techniky, při protržení rukavic během ošetřovatelského výkonu nebo při kontaminaci pokožky biologickým materiálem. Při ošetřovatelském kontaktu je vhodnější než mechanické mytí rukou. Používají se antiseptické prostředky na bázi alkoholu v koncentraci 60-95 %. Důležité je vždy i efektivní sušení rukou. Prostředky určené k dezinfekci mohou plnit svou funkci až po dokonalém oschnutí rukou! Pozornost je potřeba věnovat často opomíjeným místům, tzn. konečkům prstů, dlaním, palcům a meziprstním prostorům.
 

Chirurgická dezinfekce rukou (dle EN 12791) – redukuje trvalou i přechodnou mikroflóru na rukou i předloktí. Provádí se před zahájením operačního programu, mezi jednotlivými operačními výkony nebo při porušení celistvosti rukavic při výkonu. Používáme prostředky určené k chirurgické dezinfekci rukou, které se vtírají po dávkách do suché pokožky rukou a předloktí až do úplného zaschnutí! Ruce musí být vlhké po celou dobu expozice!

 Požadavky na dezinfekční prostředky na ruce:
- musí vyhovovat ČSN EN 1499,
- musí vyhovovat ČSN EN 1500 - Hygienická dezinfekce rukou
- prostředky pro CHDR musí vyhovovat EN 12791 - Chirurgická dezinfekce rukou 

Podle způsobu použití[upravit | editovat zdroj]

 • dezinfekce povrchů;
 • dezinfekce nástrojů;
 • dezinfekce rukou;
 • speciální dezinfekce.

Podle účinných látek[upravit | editovat zdroj]

Searchtool right.svg Podrobnější informace naleznete na stránce Dezinficiencia a antiseptika.
 • Chlorové sloučeniny (př. chlornan sodný – SAVO®),
 • jodové sloučeniny (př. JODISOL®),
 • aldehydy,
 • kvartérní amoniové sloučeniny (KAS),
 • deriváty fenolu, alkoholy,
 • sloučeniny peroxidu (mají charakter oxidační i redukční),
 • aminy,
 • tenzidy – chemické povrchově aktivní sloučeniny (nejvýznamnější jsou amonné kvartérní sloučeniny),
 • hydroxidy (př. hydroxid sodný),
 • organické kyseliny.

Podle spektra účinnosti

 • Baktericidní,
 • virucidní,
 • fungicidní,
 • tuberkulocidní,
 • sporucidní.

Podle místa použití

 • Zdravotnictví,
 • potravinářství, aj.

Fyzikálně chemická dezinfekce

 • Paroformaldehydová komora (dezinfekce textilu, výrobků z umělých hmot, vlny, kůže a kožešin při teplotě 45 až 75 °C).
 • Prací, mycí a čistící stroje (dezinfekce probíhá při teplotě do 60 °C s přísadou chemických dezinfekčních přípravků).

Zásady chemické dezinfekce

 • Dezinfekční přípravky a postupy, které nepoškozují dezinfikovaný materiál a jsou netoxické.
 • Zabránění vzniku selekce, případně rezistence mikrobů vůči přípravku – střídají se dezinfekční přípravky s různými aktivními složkami.
 • Při přípravě dezinfekčních roztoků se vychází z toho, že jejich názvy jsou tzv. „slovní známky“ a přípravky se považují za 100%[1].
 • Dezinfekční roztoky se připravují rozpuštěním odměřeného/odváženého dezinfekčního prostředku ve vodě.
 • Frekvence výměny dezinfekčních roztoků je dána doporučením výrobce (nejčastěji se provádí každou směnu, podle stupně zatížení biologickým materiálem i častěji).

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení